Достапни линкови

Чешки полицајци на македонско-грчката граница


Дваесет и седум припадници на чешката полиција, шест недели, до 19 март, ќе им помагаат на македонските колеги во обезбедувањето на границата со Грција и ќе помагаат при безбедносните прегледи на бегалците. Чешкиот премиер Бохуслав Соботка рече дека доколку биде побарано од македонска страна, мисијата ќе биде продолжена, јави дописникот на МИА од Прага.

XS
SM
MD
LG