Достапни линкови

Опозицијата во Мјанмар очекува изборна победа


Лидерот на опозицијата во Мјанмар Аунг Сан Су Ки изрази увереност во победата пред соопштувањето на резултатите од првите општи избори во земјата во изминативе 25 години. Нејзината „Национална лига за демократија“ се очекува да ја победи „Унијата за солидарен развој“, поддржана од воената хунта во таа земја.

XS
SM
MD
LG