Достапни линкови

11 загинати во сообраќајка во Иран


Илустрација

Иранските медиуми соопштуваат дека 11 шиитски верници загинале, откако автобус се превртел во западниот дел на земјата. Полицијата соопштува дека 10 жени и еден маж загинале во несреќата во провинцијата Хамадан. 25 луѓе биле повредени, а несреќата се случила додека верниците се враќале дома од иранскиот град Ком.

XS
SM
MD
LG