Достапни линкови

Директорот на УБК Сашо Мијалков поднесе оставка


Директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков поднесе оставка од функцијата. За одлуката Мијалков писмено го известил премиерот Никола Груевски. Мијалков во оставката истакнува дека продолжува да дејствува согласно своите принципи и убедувања. - Секогаш ќе бидам тука за Македонија и за нашиот народ, вели Мијалков.

XS
SM
MD
LG