Достапни линкови

СДСМ го осуди инцидентот во Гошинце


СДСМ соопшти дека најостро го осудува инцидентот во Гошинце. Партијата притоа ги повика граѓаните на воздржаност и да не подлегнуваат на било какви режирани сценарија. Според СДСМ, нерасветлувањето на инцидентите од безбедносен карактер за коишто информира власта последниов период отвора можност за различни шпекулации и тензии. Од партијата воедно изразуваат сериозно сомневање во капацитетите на институциите.

XS
SM
MD
LG