Достапни линкови

Времето денеска: облачно и повремено врнежливо


Во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од четири до 10 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено до значително облачно со повремен дожд и со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до девет степени.

XS
SM
MD
LG