Достапни линкови

АУДИО: Жерновски - Манипулациите во Центар


Жерновски - Изборните нерегуларности во Центар
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Жерновски - Изборните нерегуларности во Центар

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, денеска објави серија телефонски разговори меѓу високи државни функционери од владејачката ВМРО-ДПМНЕ, од кои, според него, може да се види какви се манипулации и притисоци биле вршени за да биде „освоена“ општината. Според Жерновски, битката за Центар била особено жестока поради малверзациите со проектот Скопје 2014-та. Следуваат денеска објавените прислушувани разговори:

Жерновски: Разговор меѓу Никола Тодоров и Гордана Јанкулоска
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00
Директен линк
Жерновски: Разговор меѓу Миле Јанакиески и соговорник
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:49 0:00
Директен линк
Жерновски: Разговор меѓу Миле Јанакиески и Сашо Мијалков
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00
Директен линк
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00
Директен линк
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
Директен линк
Жерновски: Разговор меѓу Гордана Јанкулоска и соговорник
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
Директен линк
Жерновски: Разговор меѓу Драган Павловиќ Латас и Сашо Мијалков
please wait

No media source currently available

0:00 0:36:39 0:00
Директен линк
Жерновски: Разговор меѓу Миле Јанакиески и Сашо Мијалков 1
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00
Директен линк

XS
SM
MD
LG