Достапни линкови

Кери: и Македонија на „линијата на огнот“


„Кога станува збор за Србија, Косово, Црна Гора, Македонија и други - Грузија, Молдавија, Придњестровјето, тие се на линијата на огнот“. Ова го изјави американскиот државен секретар Џон Кери на сенаторско прашање во врска со влијанието на Русија во Европа и конфликтот во Украина. Секретарот Кери говореше за приоритетите на американската надворешна политика во Поткомитетот на Сенатот за буџетот за наредната фискална година.

XS
SM
MD
LG