Достапни линкови

Јункер ја откажа средбата со Груевски


Портпаролот на Европската Комисија Мина Андреева на денешната прес конференција во Брисел информираше дека Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер ја откажал средбата со премиерот на Република Македонија Никола Груевски, која претходно беше најавена за во четврток.

Според Андреева, во моментов не е соодветно да има средба поради развојот на ситуацијата во Македонија.

Мина Андреева за откажувањето на средбата Јункер - Груевски
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:36 0:00
Директен линк

Портпаролката Андреева изјави дека на 17 овој месец во Скопје беше евро - комесарот Јоханес Хан и оти со властите во Скопје се разговара.

XS
SM
MD
LG