Достапни линкови

Неколку приведени за нападот во Париз


Францускиот премиер Мануел Валс изјави дека неколку луѓе се приведени во ловот на осомничени за вчерашниот напад во кој беа убиени 12 луѓе во просториите на сатиричниот неделник Шарли Ебдо.

Претходно беше јавено дека еден од тројцата осомничени, 18-годишниот Хамид Мурад и се предал на полицијата.

Претседателот на Франција Франсоа Оланд го прогласи 8 јануари за ден на жалост.

XS
SM
MD
LG