Достапни линкови

За 48 часа ќе се знае дали Британецот бил заболен од Ебола


Ebola outbreak

За британски државјанин кој со симптоми на внатрешно крварење денеска попладне почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје постои сомневање дека починал од ебола.

Пациентот кој три дена имал стомачни проблеми и температура од 37,5 степени, престојувал во хотелот „ Супер 8“ во близина на Мавровка, од каде со итна помош бил пренесен во болница. Според македонските здравствени власти, за 48 часа ќе се знае дали лицето починало од Ебола.

XS
SM
MD
LG