Достапни линкови

Петти Aмериканец заболен од ебола


Ашока Мукпо

Ашока Мукпо е петтиот Американец дијагностициран со ебола. Тој бил на работна задача во Либерија за телевизиската мрежа НБЦ кога имал позитивен резултат на тестот за ебола минатата недела, бил испратен назад во САД со специјално опремен медицински авион.

Тој е на лекување во Медицинскиот центар Небраска.

XS
SM
MD
LG