Достапни линкови

Полициски хелихоптер се урна во Струмица


Полициски хеликоптер вечерва се урна во близина на кванташкиот пазар во Струмица.

Како што јави МРТ, причините за несреќата се непознати, а не се знае ниту бројот на патници што биле во хелихоптерот.

Од полицијата засега нема информации за несреќата.

XS
SM
MD
LG