Достапни линкови

Во скопската општина Ѓорче Петров изутрината е мирно, а сообраќајот се одвива непречено, по вчерашните протести, во знак на револт за убиениот матурант Ангел Петковски. Вкупно 27 лица се приведени и по документирањето на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави. Полицијата информира дека за време на протестите во неколку наврати биле фрлани камења и метални предмети кон полицијата и оти досега имаат сознанија за неколку повредени полицајци и за неколку оштетени полициски возила.
XS
SM
MD
LG