Достапни линкови

Москва не дозволи геј парада за подршка на Кончита Вурст


Властите на Москва го отфрлија барањето на геј активистите да се одржат марш во знак на подршка на Кончита Вурст која како жена со брада и преставник на Австрија победи на Евровизија 2014 во Копенхаген на 10 мај.
Активистите го планираа маршот за 27 мај, на 21-годишнината од декриминализација на хомосексуални односи во Русија.
XS
SM
MD
LG