Достапни линкови

Саздов прогласи победа во Америка


Илустрација.
Павле Саздов, актуелниот пратеник од Осмата изборна единица, која го покрива американскиот континент, прогласи победа по вчерашното гласање. Според неофицијалните резултати од шесте избирачки места, Саздов освоил 1.170 гласови, додека најблискиот противкандидат Тефик Абдулаи од Демократската унија за интеграција, добил 475.
Саздов победи во пет од шесте избирачки места.
XS
SM
MD
LG