Достапни линкови

Русија - ниска пропаганда на САД


Русија ја оцени како "примитивно искривување на реалноста" и "ниска пропаганда" листата на американскиот Стејт департмент со наслов „Приказните на Путин: 10 лажни тврдења за Украина“.
Според руското Министерство за надворешни работи, САД немаат морално право да даваат лекции за меѓународните норми и почитувањето на суверенитетот на другите земји. Американскиот Стејт департмент неведе дека Путин ги игнорирал или искривил фактите за да ја оправда руската агресија врз Украина.
XS
SM
MD
LG