Достапни линкови

Лукашенко: Не е можен Мајдан во Белорусија


Претседателот на Белорусија, Алекандар Лукашенко изјави дека во неговата земја не можат да се случат протести како во Украина. Говорејки пред лидерите на армијата во Минск, Лукашенко оцени дека не е можен Мајдан во Белорусија. Наша должност е да спречиме неред и да ја осигураме безбедноста на нашите граѓани, рече Лукашенко, додавајки дека се залага за зачувување на територијалиот интегрите на Украина.
XS
SM
MD
LG