Достапни линкови

Блатер: Бразил доцни со организацијата на СП во фудбал


Претседателот на Светската фудбалска федерација ФИФА Сеп Блатер денеска изјави дека ниту една земја толку не доцнела во организацијата на Светското првенство како Бразил. И покрај поставениот рок до крајот на 2013 година досега биле завршени само шест од потребните 12 стадиони.
XS
SM
MD
LG