Достапни линкови

Здравствената состојба на Шарон се влошува


Зеф Ротштаин
Директорот на болницата во Телавив во која е сместен поранешниот израелски премиер Ариел Шарон, денеска изјави дека неговата здравствена состојба се влошува. Доктор Зеф Ротштаин додаде дека некои витални органи на Шарон откажуваат. Ариел Шарон е во кома од 2006-та година.
XS
SM
MD
LG