Достапни линкови

ВИДЕО: Марш против загадениот воздух во Скопје


Неколку невладини денеска во знак на протест маршираа од плоштадот Македонија до владата против загадениот воздух. Тие повикаа на низа мерки со кои може во земјата во иднина полесно да се дише.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG