Достапни линкови

ВИДЕО: Марш против загадениот воздух во Скопје


Марш против загаден воздух
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Марш против загаден воздух

Неколку невладини денеска во знак на протест маршираа од плоштадот Македонија до владата против загадениот воздух. Тие повикаа на низа мерки со кои може во земјата во иднина полесно да се дише.
XS
SM
MD
LG