Достапни линкови

Временска прогноза - дождливо и студено


Macedonia -- Rain in Skopje, 29Nov2012
Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи. Попладне ќе започне да дува и северен ветер кој ќе донесе заладување. Температурата од 4 до 13 степени.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд.Температурата до 13 степени.
XS
SM
MD
LG