Достапни линкови

Лавров на преговорите со Иран во Женева


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров
Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров треба да се вклучи во преговорите на шестте светски сили со Иран околу неговата контроверзна нуклеарна програма што се водат во Женева. На нив се разговара за можноста Техеран да го запре збогатувањето ураниум, а за возвврат ќе му бидат олеснети санкциите од меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG