Достапни линкови

Интернет напад врз Радио Слободна Европа


Радио Слободна Европа беше цел на интернет напад познат како одбивање на услугите за дистрибуирање. Нападот ги нарушуваше глобалните мултимедиумски вести уште од 14 овој месец. Но, компјутерската мрежа денеска е повторно воспоставена и продолжи нормално да работи. Претседателот на Радио Слободна Европа Кевин Клосе изјави дека се уште се прибираат информации за нападот.
XS
SM
MD
LG