Достапни линкови

Красниќи: Тачи ги манипулирал минатите избори


Претседателот на косовското Собрание Јакуп Красниќи
Претседателот на косовското Собрание Јакуп Красниќи го обвини косовскиот премиер Хашим Тачи за манипулирње на претходните избори и ја предупреди Централната изборна комисија да не стане предмет на манипулации, објави весникот „Зери“. „Веќе сега се знае кој е главниот крадец во Косово, рече Красниќи, коментирајќи ја изјавата на Тачи на предизборниот митинг во Глоговац на кој косовскиот премиер го нарече претседателот на Собранието „главен крадец“.
XS
SM
MD
LG