Достапни линкови

ВИДЕО:Со специјалци против мирен протест


Со специјалци против мирен протест
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00
Директен линк

Со специјалци против мирен протест

Во тензична атмосфера со меѓусебни туркања со полицијата помина протестот на новинарите за поддршка на новинарот Томислав Кежаровски. Новинарите се обидоа да го поминат полицискиот кордон откако не им беше дозволено да протестираат пред Музејот на македонската борба за државност и самостојност. Полицијата насила ги спречи.
Протестот за поддршка на затворениот новинар Томислав Кежаровски го обезбедуваа речиси ист број на полицајци колку што имаше и демонстранти.
XS
SM
MD
LG