Достапни линкови

2.000 полицајци за црногорската парада на гордоста


Црногорскиот министер за внатрешни работи Рашко Коњевиќ изјави дека за обезбедување на учесниците на првата геј парада во Подгорица, закажана за 20 октомври, ќе бидат ангажирани околу 2.000 полицајци.
Коњевиќ рече дека „Парадата на гордоста“ е една од најризичните манифестации во Црна Гора, додавајќи дека полицијата ќе ги употреби сите законски средства за да ја гарантира безбедноста на учесниците.
XS
SM
MD
LG