Достапни линкови

Четврти пат продолжен притворот за Кежаровски


Кривичниот суд Скопје 1 вчера во истражниот затвор во Шутка му доставил решение на новинарот Томислав Кежаровски во кое пишува дека судот по четврти пат му ја продолжува мерката притвор за уште 30 дена, објави „Нова Македонија“.
Кривичниот суд Скопје во образложението напишал дека притворот на новинарот му се продолжува поради опасноста Кежаровски да избега а со тоа нема да присуствува на судските рочишта во случајот „Ликвидација“.
XS
SM
MD
LG