Достапни линкови

Сноуден го напуштил аеродромот во Москва


Рускиот адвокат кој го застапува поранешниот соработник на американските тајни служби Едвард Сноуден изјави дека неговиот клиент добил привремен азил во Русија во времетраење од една година. Риа Новости пренесува изјава на вработен во аеродромот кој рекол дека Сноуден веќе го напуштил транзитниот терминал, каде беше заглавен поради поништен пасош. Соединетите американски држави го обвинуваат 29 годишниот хакер за шпионажа и откривање на детали за амеирканските надзорни програми. Тој поднесе барање за привремен азил во Русија.
XS
SM
MD
LG