Достапни линкови

Груевски: Сеништето од минатото на СДСМ ја кочи Комисијата


Премиерот Никола Груевски смета дека комисијата која треба да ги расчисти настаните од 24-ти декември, треба да продолжи со работа, и покрај оставката на Борче Давитковски. Таква потврда, според Груевски, дошла и од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со кого телефонски разговарале и се согласиле веќе од понеделник ад хок комисијата да продолжи со работа. Според Груевски тоа што СДСМ ретерира , одговорот треба да се бара во „сеништето во СДСМ“. Зборував со Заев пред неколку дена, се договоривме комисијата да продолжи и без Давитковски. Сега се јавува вториот глас, гласот на сеништето во СДСМ кое беше отсутно од активностите во СДСМ додека беше на одмор. Заев очигледно нема контрола над ситуацијата – рече Груевски.
XS
SM
MD
LG