Достапни линкови

Собранието ќе гласа за Законот за абортус, најавени протести


Собранието на Македонија денеска ќе ја продолжи 62 седница на која пред пратениците, меѓу другото, е и предлог законот за прекинување на бременост, по итна постапка. Неколку невладини организации и граѓански здруженија за денеска пред Собранието најавија протест против овој закон.
XS
SM
MD
LG