Достапни линкови

Осомничениот за нападот во Бостон не може да зборува


Џохар Царнаев
Градоначалникот на Бостон Том Менино изјави денеска дека властите најверојатно никогаш нема да бидат во можност да го испрашаат осомничениот за бомбашкиот напад Џохар Царнаев. 19 годишниот Царнаев е во болница и е во критична состојба, при што не може ни да зборува. Тој во петокот беше уапсен од полицијата.
XS
SM
MD
LG