Достапни линкови

Ештон: Србија и Косово постигнаа договор


На денешната десетта рунда од разговорите меѓу делегациите на Белград и на Приштина во Брисел, како што соопшти посредникот, шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон, бил постигнат договор. Таа им честиташе на двете делегации предводени од премиерите Ивица Дачиќ и Хашим Тачи за покажаната храброст.
XS
SM
MD
LG