Достапни линкови

Села најави тужби за судиите од Управен суд


Зиадин Села, кандидат за градоначалник на Струга од ДПА
Кандидатот за градоначалник на Општина Струга од ДПА Зијадин Села, денеска најави дека ќе поднесе тужби против судиите во Управниот суд за злоупотреба на функцијата. Тој ги повика граѓаните во третиот изборен круг да ја покажат нивната демократска свест и да излезат на мирни избори.
Според него, првите два круга од гласањето за локалните избори не биле фер и демократски.
XS
SM
MD
LG