Достапни линкови

Тарчуловски на слобода, утре во Македонија


Јохан Тарчуловски
Јохан Тарчуловски денеска излезе од затворот во германскиот град Диц, каде што ја издржуваше казната. Тој бил пречекан од неговата сопруга Соња, блиски приајтели и иселеници. Според неговиот адвокат Антонио Апостолски, се очекува утре Тарчуловски да пристигне во Македонија.
Јохан Тарчуловски помина осум години во затвор, со што отслужи две третини од 12-годишната казна што му ја изрече Хашкиот трибунал.
XS
SM
MD
LG