Достапни линкови

ВИДЕО, ФОТО: Осамнаа нови споменици во Скопје


Денеска, 08.04.2013, во центарот на Скопје, кај Порта Македонија се поставуваа нови споменици. Ден по вториот круг од локалните избори, проектот Скопје 2014, „проширен и надграден“, продолжува.

Истовремено, од изутрината се поставуваат и нови скулптури на мостот ОКО.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG