Достапни линкови

Георгиев - Во Битола се случува голема драма


Менде Диневски, кандидат за градоначалник на Битола од СДСМ.
СДСМ води во Делчево, Куманово, Велес, Карбинци, изјави потпретседателот на СДСМ Гордан Георгиев. Тој изјави дека наспроти тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ победува во прв круг во Струмица, како и во Ранковце. Што се однесува за Битола, за која ВМРО-ДПМНЕ објави победа во прв круг, Георгиев вели дека таму се случува голема драма.

„Ние очекуваме преку правни средства да одиме во втор круг во Битола. Во Битола имаше многу нерегуларности, и не само во Битола, но во Битола беше посебно драматично и ние се надеваме дека правната држава ќе профункционира и тие места кои ќе ги обжалиме да влеземе во втор круг“, изјави Георгиев.
XS
SM
MD
LG