Достапни линкови

Тачи - ДПА оди во втор круг во Тетово


Претседателот на ДПА Мендух Тачи.
Не ги добивме овие избори, но имаме 21 илјади гласови повеќе од парламентарните избори во 2011 година, рече претседателот на ДПА Мендух Тачи.

Тој рече дека ДПА победува во Струга и се надева на победа во Тетово во вториот круг. Според него, ДПА оди во вториот круг во Студеничани, Неготино-Врапчиште, Долнени и Теарце.

„Имаме една лесна загуба од 2-3 илјади гласови во Тетово. Се случија многу чудни работи. Изгубивме на Шар Планина овој пат 3.400 гласови. Мислам дека брзо ќе дознаеме што се случило, иако имаме сомнение за силна корупција, подмитување на гласачи, импликации на полицијата и верувам дека сите заедно ќе работиме да го добиеме Тетово во вториот круг“, рече Тачи.
XS
SM
MD
LG