Достапни линкови

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга


Заеднички предизборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ во Кичево.
Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал број избирачки места.

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ води во Кочани, Кратово, Крива Паланка, Охрид, Кривогаштани, Куманово, Маврово Ростуша и Прилеп, а „Сојуз за иднина“ и СДСМ во Струмица.
XS
SM
MD
LG