Достапни линкови

Закажано судење за случајот Магнитски


Во Москва е закажано судење за случајот на анти-корупцискиот адвокат кој почина во притвор. Сергеј Магнитски беше приведен откако ги обвини руските власти за кражба од 230 милиони американски долари. Адвокатот почина во 2009 година по една година во затвор, соочен со обвиненија за затајување данок.
XS
SM
MD
LG