Достапни линкови

Почна изборната кампања


Од полноќ започна изборната кампања а пријавувањето на листите на кандидати е продолжено до 8 март откако опозицијата го прекина бојкотот и Собранието го продолжи рокот за доставување кандидатски листи за градоначалници и советници.
Кампањата ќе трае до 22 март, на 23 март е изборниот молк, а локалните избори ќе се одржат на 24 март.
XS
SM
MD
LG