Достапни линкови

Девет години од смртта на претседателот Борис Трајковски


Одбележување на осумгодишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски во Скопје
Денеска се одбележува деветгодишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски. Делегација на Собранието на Македонија ќе положи цвеќе на неговиот гроб во Алејата на великаните на гробиштата во Бутел.
Владина делегација предводена од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски во која ќе биде и заменик министерот за одбрана Емил Димитриев пак, ќе присуствува на церемонијата кај Ротимље, каде во авионската несреќа покрај Трајковски загина и целиот екипаж.
XS
SM
MD
LG