Достапни линкови

Протести во Прешево против отстранувањето на споменикот (ФОТОГАЛЕРИЈА)


Во Прешево и денеска 21.01.2013 се одржа протест против отстранувањето на споменикот на Ослободителната војска на Прешево, Бујановац и Медвеѓа. Неколку илјади луѓе со албански знамиња се собраа во центарот на градот, а нивни претставници стваа цвекиња на местото каде што беше споменикот. Споменикот го острани вчера српската жандармерија откако таква одлука донесе српската влада.

Протести во Прешево против отстранувањето на споменикот на ОВПБМ
XS
SM
MD
LG