Достапни линкови

Изби пожар во ГТЦИзби пожар во Градскиот трговски центaр во Скопје. Се запали кафулето „Шевињон“ на вториот кат. Според првичните информации нема повредени. Пожарникарските служби брзо го ставија пожар под контрола. Пожарникарите кои се на терен велат дека првична претпоставка за настанувањето на пожарот е заборавена вклучена греалка.
XS
SM
MD
LG