Достапни линкови

Новинарите избркани од собраниската сала


Турканици меѓу власта и опозицијата на собраниската говорница
Новинарите на сила се отстранети од галеријата на собраниската сала каде се одвива драма меѓу пратениците на опозицијата и на власта. Десет члена на собраниската редарска служба еден по еден ги бркале новинарите за да не ја следат седницата на која треба да се расправа за буџетот.

Меѓу избрканите новинари е и претседателот на ЗНМ Насер Селмани кој изјави дека ова за жал ја отсликува вистинската слика за Македонија.

Пратениците од опозицијата велат дека отстранување на новинарите е можност за специјалните сили да ги тргнат пратениците од опозицијата од собраниската сала.
XS
SM
MD
LG