Достапни линкови

Шара-никој не може да победи во војната во Сирија


Сирискиот потпретседател Фарук ал Шара изјави дека ниту силите на претседателот Башар ал Асад ниту опозициските борци ќе успеат да извојуваат победа во цивилната војна. Шара за либанскиот весник Ал Ахбар рече дека ситуацијата во Сирија преминува од лоша во полоша.
Според него, потребно е да се постигне историски договор за создавање на влада на национално единство.
XS
SM
MD
LG