Достапни линкови

Ставревски:ММФ доаѓа во редовна посета


Вицепремиерот и министер за финасии Зоран Ставрески изјави денеска дека Мисијата на ММФ доаѓа во редовна посета на Скопје. Тој додаде дека на средбата со делегацијата ќе се разговара за економската состојба во Македонија. Ставревски истакна дека на средбата нема да стане збор за искористување на остатокот на парите од линијата за буџетска поддршка за 2011 година и додаде дека за тоа веќе претходно се договориле.
XS
SM
MD
LG