Достапни линкови

Лидерите на ЕУ го поздравија напредокот на Грција


Лидерите на ЕУ го поздравија спроведувањето на реформите и мерките на штедење во Грција како дел од справувањето со должничката криза. Но, тие испратија и предупредување до Атина дека треба да опстои на реформите за да може, како што се наведува „да ја обезбеди својата иднина во еврозоната“.
XS
SM
MD
LG