Достапни линкови

Кремљ го отфрли извештајот за богатсвото на Путин


Јахтата на Владимир Путин
Портпаролот на рускиот претседател, Дмитриј Пешков ги отфрли извештаите за богатсвото кое го поседува и контролира Владимир Путин. Пешков изрази жалење за лажните обвинуѕвања на опозицијата велејки дека нема конструктивност во извештајот на Борис Немцов. Немцов, поранешен заменик премиер и водечка личност на опозиционата Поинаква Русија, издаде извештај во кој се наведува дека Путин троши милиони рубљи на даночните обврзници за неговите 20 луксизни рездинеции, 43 авиона и 4 јахти.
XS
SM
MD
LG