Достапни линкови

Членките на „Pussy Riot“ поднесоа жалба на казните


Адвокатите на членките на „Pussy Riot“ денеска соопштија дека нивните клиентки поднеле жалба на казните што ги добија пред десетина дена. Три членки на бендот беа прогласени за виновни претходно овој месец за „хулиганство мотивирано од верска омраза„ . Тие се осудени на по две години затвор за нивниот анти-Путин перформанс во московската катедрала во февруари.
XS
SM
MD
LG